Markenburg in de winkel

Nieuws  — di. 12 aug. 2025

Webwinkels en fysieke winkels.

Hoewel de meeste van ons zich ongetwijfeld nog een wereld zonder internet kunnen voorstellen, zal de groep die dat niet heeft meegemaakt alleen maar blijven groeien. Op zich is dat niet erg. Maar hoe zat het ook alweer? En wat zijn nu de voor- en nadelen van beiden? In de jaren ’90 kwam het internet de huiskamers binnen uiteraard nog niet via de smartphone, maar via een Personal Computer, vaak nog uitgerust met een echte beeldbuis. Webwinkels kwamen pas na de jaren ’90 druppelsgewijs online. Dat hield in dat als je toen iets nodig had, je gewoon naar de winkel ging.
De van deur tot deur services, zoals de kolenboer en melkboer, waren in de jaren ’90 eigenlijk al decennia verdwenen. De winkels waren open op werkdagen, zaterdagen en koopavonden. De zondagsopening kwam pas op, als “antwoord” op webwinkels, in de jaren ’00.
Naar de winkel gaan kon dus niet altijd. En ook deed je er goed aan om een boodschappenlijstje te maken vooraf, zodat je niet iets vergat en nogmaals op en neer moest.
In de winkel kon je van alles vinden, maar toch was je in feite overgeleverd aan het assortiment van de winkelier. En hoewel je mag denken dat het internet daar nu een enorm verschil in maakt, je moet toch maar net weten wat je zoekt. Vaak omdat je het al eens eerder gezien hebt. Want wie niet weet waar hij op moet zoeken, zal het ook op internet nooit vinden.


Handig voor wie geen klik heeft met internet.

De winkel is en blijft handig. Niet alleen voor de mensen die geen klik hebben met internet. De winkel kan je op ideeën brengen, je dingen laten zien die je nog niet kende. En merken aan je voorstellen waar je nog niet eerder van gehoord had. En wat velen nog het fijnst vinden is dat dingen in winkels direct te zien zijn, niet van een afbeelding, en meteen na aankoop mee naar huis genomen kunnen worden.
En natuurlijk staan de winkelmedewerkers altijd klaar met raad en daad, een praatje, en een luisterend oor.


Fijn om altijd voor handen te zijn.

Het meeste bekende voordeel van webshops is natuurlijk dat ze altijd en overal bereikbaar zijn. Ook midden in de nacht of zelfs vanuit andere tijdzones. Maar ook als je niet zo mobiel bent. Waar we vroeger gewoon mazzel konden hebben met een modelbouwwinkel om de hoek is het internet voor jongeren van nu, bijvoorbeeld zonder rijbewijs, en andere minder mobiele mensen een ware uitkomst! Een andere grote meerwaarde is dat, met andere productietechnieken gecombineerd, een webwinkel in staat is om echte niches op te zoeken. Want wie geen gigantische gebouwen nodig heeft voor opslag en vertoon kan door minder kosten te maken veel meer verschillende producten aanbieden. Hoewel niet zo direct als aan een winkelmedewerker, is met e-mails wel alles te vragen, met een foto als bijlage is de vraag over het algemeen ook wel heel goed voor te leggen, waardoor het antwoord doorgaans heel uitgebreid en verhelderend is. En bij Markenburg kan met “ophalen op afspraak” of “op de beurs” zelfs van de gelegenheid gebruik gemaakt worden om in levende lijve vragen te stellen of van gedachte te wisselen.


Het beste van beide.

Markenburg probeert het beste van beide bereikbaar te maken. De webwinkel met de juiste bedrijfsvoering die het mogelijk maakt om voluit de niche te bieden waar wij ons goed in voelen en we velen over de hele wereld gelukkig mee kunnen maken. Maar tegelijkertijd in de winkel een goede (eerste) indruk proberen achter te laten. Wie wil kan daar niet alleen de voornaamste producten direct aanschaffen, maar met desgewenst een klein beetje assistentie van de winkelmedewerkers, het gehele Markenburg assortiment ter plekke kan bestellen. In die zin hebben we nu bij Makina in Waalwijk een aanvulling, door ook al met bewegende beelden, te tonen wat de modelbouwer van Markenburg kan verwachten. Makina vindt u op Laageinde 93a, Waalwijk.

Goede kans dat je dit artikel nu via het internet leest,
maar bij interesse naar de beelden zijn hieronder wat links naar de betreffende Markenburg pagina’s.
Vind hier: Markenburg showcases
Met de Markenburg kijk op: rolbruggen. Onderaan het artikel aangevuld met de video.
Vind hier: Markenburg bouwbeschrijvingen
Met in het bijzonder: Luke Towan’s video bouwbeschrijving van hoe hij Oranjelaan 9-13 opbouwt.

Markenburg winkelbediening
Markenburg in de winkel (Makina, Waalwijk)

Markenburg winkelbediening
Met video, folders en producten